Trzecia edycja Kampusu Zarządzania Projektami to zrównoważony event

Trzecia edycja Kampusu Zarządzania Projektami, tak jak poprzednie, organizowana jest jako zrównoważone wydarzenie.

Firma szkoleniowo-doradcza pm2pm, organizator wydarzenia, jest liderem we wdrażaniu zrównoważonych standardów w zarządzaniu projektami. Jako pierwsza w Polsce została Akredytowaną Jednostką Szkoleniową Green Project Management. Organizacja Kampusu Zarządzania Projektami  to także projekt, zatem również przy jego planowaniu oraz realizacji nie mogło zabraknąć zrównoważonych praktyk.

W poprzednich latach skupialiśmy się głównie na obszarze oddziaływania na środowiskowo. W tym roku dołożyliśmy również mocny akcent społeczny, zapewniając uczestnikom trzeciej edycji Kampusu Zarządzania Projektami możliwość udziału w treningu biegowym po zakończonym pierwszego dnia szkolenia – mówi Ewa Bednarczyk, Prezes pm2pm.

Aktywność fizyczna jest niezbędna dla naszego ciała i umysłu po całodziennym wysiłku intelektualnym. Podczas Kampusu Zarządzania Projektami przeprowadzę krótki trening biegowy, pokazując jego zalety oraz przekonując, ze jest to sport dostępny dla każdego – dodaje Jakub Lenczowski, przedsiębiorca i sportowiec, twórca marki dobrenarty.pl.

Jestem przekonany, ze uczestnicy treningu z większą motywacją i energią przystąpią do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności podczas kolejnego dnia wydarzenia. Ruch bowiem zdecydowanie zwiększa kreatywność, elastyczność umysłu i pozytywne nastawienie. Dla osób pracujących w pozycji siedzącej to również gwarancja zadbania o prawidłową sylwetkę, wagę ciała i układ kostno-mięśniowy.

Zagadnienia środowiskowe wdrożone w organizację Kampusu obejmują między innymi: lokalizację wydarzenia w punkcie gwarantujący efektywny dojazd (do maksymalnie 2h) dla większości klientów pm2pm, promowanie wspólnych dojazdów uczestników celem redukcji emisji CO2, redukcję ilości drukowanych materiałów szkoleniowych oraz wykorzystanie papieru ekologicznego do niezbędnych wydruków.

Dbamy również o segregację śmieci podczas Kampusu Zarządzania Projektami – w salach szkoleniowych wystawione są oznaczone kosze z podziałem odpadów. Zrezygnowaliśmy z produkcji nowych materiałów marketingowych, takich jak ulotki czy nowe banery.

Redukując ilość materiałów drukowanych nie tylko przyczyniamy się do pozytywnego oddziaływania środowiskowego, lecz również generujemy oszczędność wydatków związanych z organizacją Kampusu – podsumowuje Ewa Bednarczyk.